НОВИТЕТИ

МЕНИ

ПОЈАДОЦИ

ФРАНЦУСКИ ПОЈАДОК + ЕСПРЕСО ГРАТИС

99 ден.
*Лепче, виршла, јајца, сланина, сирење, сенф, домат
Алергени: глутен, млеко, јајца

АНГЛИСКИ ПОЈАДОК + ЕСПРЕСО ГРАТИС

99 ден.
*Лепче, виршла, јајца, сланина, сирење, сенф, домат
Алергени: глутен, млеко, јајца

ГАЛА ПОЈАДОК + ЕСПРЕСО ГРАТИС

109 ден.
*Лепче, сланина, јајце, малиџано, путер
Алергени: глутен, јајце, млеко

ЛЕПЧИЊА СО РИКОТА И ШУНКА + ЕСПРЕСО ГРАТИС

89 ден.
*Лепче, рикота, шунка, урда
Алергени: глутен, млеко

ВЕГЕ ПОЈАДОК + ЕСПРЕСО ГРАТИС

89 ден.
*Лепче, марула, пченка, домат, маслинки, тиквички, модар домат
Алергени: глутен

ЧОРБА + ЕСПРЕСО ГРАТИС

99 ден.
*Лепче, салата, пилешка или телешка чорба
Алергени: глутен

ОВОШНА ВАФЛА СО КРЕМ + МЛЕКО

89 ден.
*Банана, крем, јаболко
Алергени: глутен,млеко

СОЛЕНА ВАФЛА + ЈОГУРТ

99 ден.
*Крем сир, јајце, кашкавал, домат
Алергени: млеко, јајце, глутен

ЛАДНИ / ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА

ПИЛЕШКИ ПРСТИ

159 ден.
Алергени: сусам, скроб, јајца

ПОХОВАН КАШКАВАЛ

99 ден.
Aлергени: млеко

ПОМФРИТ

69 ден.
Алергени: скроб

ПОМФРИТ СО СИРЕЊЕ

89 ден.
Aлергени: скроб, млеко

ФОРНАРИНКИ

59 ден.
Алергени: млеко, јајца, скроб, глутен

ВЕГЕ БРУСКЕТИ

79 ден.
Алергени: млеко

БРУСКЕТИ

119 ден.
со говедски пршут, кулен, кашкавал, тиквица, маслинки, пармезан
Aлергени: млеко

САЛАТИ

ТУНА САЛАТА (БЕЗ ГЛУТЕН)

139 ден.
*Рукола, марула, пченка, кромид, краставица, домат, маслинка, туна

ПИЛЕШКА САЛАТА СО МАРУЛА

169 ден.
*Аjзберг, пилешко месо, кубети, пармезан, маслинка, рукола, шери домат, дресинг
Алергени: глутен, млеко

ЦЕЗАР САЛАТА

149 ден.
*Марула, кубети стек, домат, краставица, дресинг
Алергени: глутен

КАПРЕЗЕ САЛАТА

139 ден.
*Домат, моцарела, марула, бибер во зрно, маслинка, босилок
Алергени:млеко

СЕЗОНСКА САЛАТА

79 ден.
*Морков, цвекло, зелка, марула, домат, краставица

ШОПСКА САЛАТА

89 ден.
*Сирење, домат, краставица, маслинки
Алергени: млеко

ГРЧКА САЛАТА

89 ден.
*Домат, краставица, кромид, сирење, оригано, маслинка
Алергени: млеко

РУКОЛА САЛАТА СО СУВ ДОМАТ, ГОРГОНЗОЛА, АЈЗБЕРГ

169 ден.
Алергени: млеко

ГАЛА САЛАТА

179 ден.
*Лепче, ајзберг, шери домат, говедски пршут, пармезан, кубети
Алергени: млеко,глутен,синап

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

ТУНА СТЕК СО ЗЕЛЕНЧУК

549 ден.
*Туна стек, модар домат, тиквица, кромид, пиперка, маслинка.
Алергени: скроб

СВИНСКО ФИЛЕ ВО СОС

299 ден.
*Филе, компир, зачини, домат, соја сос
Алергени: скроб

БИФТЕК НА ЖАР

699 ден.
*Бифтек, бибер во зрно, брокула, компир
Алергени: скроб

БИФТЕК ГОРГОНЗОЛА

899 ден.
*Бифтек, компир, брокула, горгонзола сос
Алергени: скроб, млеко

ПИЛЕШКО СО ЗЕЛЕНЧУК

179 ден.
*Пилешко месо, тиквица, модар домат, кромид, домат, зачини, бел сос
Алергени: млеко

ПИЛЕШКО СО ЗАЧИНИ

179 ден.
*Пилешко месо, компир, шери домат, зачини, пармезан
Алергени: скроб, млеко

РИЖОТО

ГАЛА РИЖОТО

159 ден.
*Ориз, говедски пршут, горгонзола, зачини, хопла, рукола
Алергени: млеко, синап

ВЕГЕ РИЖОТО

139 ден.
*Ориз, кромид, маслинки, босилок, доматен сос, пармезан, морков
Алергени: млеко

ПИЛЕШКО РИЖОТО СО МАСЛИНКИ

149 ден.
*Ориз, стек, маслинки, хопла, зачини
Алергени: млеко

МАКАРОНИ / ШПАГЕТИ

ВЕГЕТАРИЈАНА

159 ден.
*Кромид, домат, морков, тиквичка, доматен сос, пармезан
Алергени: млеко, јајца

КАРБОНАРА

179 ден.
*Хопла, јајце, пармезан, сланина, печурки
Алергени: млеко, јајца

БОЛОЊЕЗЕ

179 ден.
*Болоњезе сос, зачини, пармезан
Алергени: млеко

ПИЦИ

Мала/Средна/Фамилијарна

Мала/Средна/Фамилијарна

РУСТИКАНА ПИЦА

220/250/370 ден.
*Туна стек, модар домат, тиквица, кромид, пиперка, маслинка.
Алергени: скроб

КАПРИ

190/220/340 ден.
* Кашкавал, шунка, печурки, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

МАРГАРИТА

180/220/320 ден.
*Кашкавал, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

КУЛЕН

200/250/350 ден.
*Кашкавал, кулен, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

КВАТРО ФОРМАЏИ

230/260/370 ден.
*Кашкавал, пармезан, плаво сирење, моцарела, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

КВАТРО СТАЏОНЕ

220/260/360 ден.
*кашкавал, кулен, пршута, врат, шунка, печурки, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

МАКЕДОНСКА

230/270/390 ден.
*Кашкавал, кулен, пршута, шунка, врат, печурки, пиперка, домат, сирење, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

ПАРЧЕ ПИЦА

100 ден. / ПАРЧЕ
*Шунка, кашкавал, печурки, доматен сос, оригано
Алергени: млеко, скроб, глутен

БУРГЕРИ

СТРИТ БУРГЕР

149 ден.
*Плескавица ,кашкавал, корнишони, домат, дресинг, помфрит
Алергени: млеко, глутен, скроб, сусам

ЧИКЕН БУРГЕР

149 ден.
*Пилешки стек, пиперка, домат, кашкавал, дресинг, помфрит
Алергени: глутен, млеко, скроб, сусам

ГАЛА БУРГЕР

159 ден.
*Похован стек, краставица, домат, кашкавал, дресинг, помфрит
Алергени: млеко, глутен, скроб, сусам

КЛУБ СЕНДВИЧ

139 ден.
*Тост леб, марула, пилешка шунка, кашкавал, домат, краставица, помфрит, мајонез, кечап
Алергени: јајца, глутен, скроб

МЕКСИЧКИ КЛУБ СЕНДВИЧ

149 ден.
* Тортиља, марула, шунка, кулен, кашкавал, домат, пиперка, помфрит, кечап, мајонез
Алергени: млеко, скроб, јајца, глутен

ДЕСЕРТИ

ЛАДЕН ДЕСЕРТ

89 ден.
*Крем, плазма, сладолед, чоколаден прелив
Алергени: млеко, глутен

ОВОШНА САЛАТА

99 ден.
*Сезонско овошје

БЕЛО ЧОКОЛАДНО СУФЛЕ СО ОВОШЈЕ

109 ден.
*Шумско овошје, кокос, ананас
Алергени: млеко, глутен, скроб, јајца

ТОПЛО ЛАДЕН КОЛАЧ

119 ден.
*Сладолед ванила,чоколаден прелив, шеќер во прав
Алергени: млеко, глутен, скроб, јајца

ОВОШНА ВАФЛА

119 ден.
*Сезонско овошје, чоколаден прелив
Алергени: млеко, глутен, скроб, јајца

ПАЛАЧИНКА СО КРЕМ

99 ден.
* Крем, банана, плазма
Алергени: млеко, јајца, скроб, глутен

ПАЛАЧИНКА СО НУТЕЛА КРЕМ

119 ден.
Алергени: млеко, јајца, скроб, глутен

ПАЛАЧИНКА СО МЕД И ОРЕВИ

99 ден.
Алергени: млеко, јајца, скроб, глутен

ПИЈАЛОЦИ

ЛАТЕ МАКИЈАТО

70 ден.

ФРЕДО ЕСПРЕСО

70 ден.

ФРЕДО КАПУЧИНО

70 ден.

ФРОЗЕН МАКИЈАТО

70 ден.

ФРАПУЧИНО

70 ден.

ТУРСКИ ЧАЈ

30 ден.

СМУТИ ЈАГОДА

100 ден.

СМУТИ КИВИ

100 ден.

СМУТИ БАНАНА

100 ден.

ГАЛА БОМБА

120 ден.

КАФИЊА

Еспресо ............................................................................ 50 ден.
Макијато мало / големо .....................................50 ден. / 60 ден.
Нескафе............................................................................ 80 ден.
Капучино .......................................................................... 60 ден.
Капучино шлаг ................................................................. 70 ден.
Топло локоладо ............................................................... 90 ден.
Чај .................................................................................... 50 ден.

СОКОВИ

Кока Кола 0.25л. .............................................................. 60 ден.
Кока Кола Зеро 0.25л. ..................................................... 60 ден.
Фанта 0.25л. ..................................................................... 60 ден.
Швепс 0.25л. .................................................................... 60 ден.
Спрајт 0.25л...................................................................... 60 ден.
Вода газирана и негазирана 0.25л. . .............................. 50 ден.
Сок густи портокал 0.25л. ............................................... 80 ден.
Сок густи праска 0.25л. ................................................... 80 ден.
Сок бистар јаболко 0.25л. ............................................... 80 ден.
Сок мулти 0.25л. .............................................................. 80 ден.

ПИВО

Точено 0,33 Даб ...............................................................70 ден.
Точено 0,5 Даб ...............................................................100 ден.
Точено 0,33 Туборг ...........................................................80 ден.
Точено 0,5 Туборг ...........................................................110 ден.
Даб 0.33л. ........................................................................70 ден.
Скопско 0.33л. .................................................................80 ден.
Туборг 0.33л. ..................................................................110 ден.
Хајнекен 0.33л. . ............................................................120 ден.

ВИСКИ

Џони Вокер 0.4л. .............................................................130 ден.
Џи Би 0.4л. ......................................................................130 ден.
Џејмисон 0.4л. .................................................................130 ден.
Смирнов водка 0.4л. .......................................................100 ден.

КОКТЕЛИ

Коктел Mochito 0.25л. ......................................................140 ден.
Коктел Blue Lagun 0.25л. .................................................140 ден.
Коктел Sex on the beach 0.25л. ........................................140 ден.
Коктел Tequila Sunset 0.25л. ............................................140 ден.
Коктел Bacardi Cola 0.25л. ...............................................140 ден.
Коктел Long Island 0.25л. . ...............................................140 ден.
Коктел Cuba Libre 0.25л. ..................................................140 ден.

РАБОТНО ВРЕМЕ

Бесплатна достава 24/7

Следете не преку