КЕТЕРИНГ

за секоја пригода

МЕНИ 1 - 320 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  пилешка шунка, туна, кашкавал, кулен, вегетеријански, фета
 2. ПОХОВАНА ДАСКА

  пирошка, кашкавал, печурки
 3. МИНИ ГАЛА СЕНДВИЧ СО ВРАТ

 4. КРЕМ САЛАТА ПО ИЗБОР

 5. ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ВРАП

 6. ПИТА СО СИРЕЊЕ

МЕНИ 1 - 320 ден/лице
МЕНИ 2 - 360 ден/лице

МЕНИ 2 - 360 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  пилешка шунка, свински врат, кулен, кашкавал и печурки, туна, фета
 2. ПОХОВАНА ДАСКА

  пирошка, кашкавал, зденка
 3. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  пилешка шунка, свински врат, кашкавал
 4. ПИТА СО СИРЕЊЕ / СПАНАЌ

 5. ПРОЈА СО СИРЕЊЕ

 6. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје

МЕНИ 3 - 430 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  печеница, кулен, димен кашкавал, песто, маслинки, туна, вегетаријански
 2. ПОХОВАНА ДАСКА

  пирошка, кашкавал, зденка, маслинки
 3. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  пилешка шунка, свински врат, кулен, кашкавал, сирење
 4. ПРОЈА СО СИРЕЊЕ

 5. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје, коктел колачи
МЕНИ 3 - 430 ден/лице
МЕНИ 4 - 500 ден/лице

МЕНИ 4 - 500 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  димен лосос, кулен, димен кашкавал, морски микс, италијанска салама, вегетаријански
 2. ПОХОВАНА ДАСКА

  кашкавал, зденка, печурки
 3. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  телешка печеница, мортадела, кулен, кашкавал, сирење
 4. ТОПЛА КУПКА

  пилешки прсти, стек со печурки, мини увијачи
 5. ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ВРАП

 6. ФРАНЦУСКА САЛАТА / МЕШАНА САЛАТА

 7. МИНИ ПИЦИ ФУНГИ

 8. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје, коктел колачи

МЕНИ 5 - 600 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  пармезан, димен кашкавал, свинска пршута, кулен, фета, домат, моцарела
 2. ПОХОВАНА ДАСКА

  кашкавал, зденка, крокети од компир
 3. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  свинска пршута, мортадела, кулен, овчи кашкавал, сирење
 4. ТОПЛА КУПКА

  телешки бомбици, пилешки прсти, пилешки мињони
 5. ПИЛЕШКА ПАСТРМАЈЛИЈА

 6. ФРАНЦУСКА / ПИЛЕШКА / МЕШАНА САЛАТА

 7. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје, коктел колачи
МЕНИ 5 - 600 ден/лице
МЕНИ 6 - 700 ден/лице

МЕНИ 6 - 700 ден/лице

 1. ФОРНАРИНА СО ПРШУТ / МИНИ ГАЛА СЕНДВИЧИ

 2. ПРОЈА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ

 3. ЛИСНАТО ТЕСТО

 4. ПОХОВАНА ДАСКА

  кашкавал, зденка, печурки, пирошки, маслинки
 5. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  свинска пршута, пилешка шунка, кулен, горгонзола, пармезан, овчи кашкавал
 6. ТОПЛА КУПКА

  телешки мускул, свинско филе, пилешко со печурки, рамстек со зеленчук
 7. ДИМЕН ЛОСОС САЛАТА СО АЈЗБЕРГ

 8. КАПРЕЗЕ САЛАТА

 9. ФРАНЦУСКА / МЕШАНА САЛАТА

 10. АНТИОКСИДАНТ САЛАТА

  марула, рукола, ајзберг, мед, јаболко, портокал
 11. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје, чоколадна торта

МЕНИ 7 - 850 ден/лице

 1. КАРПАЧО РАМСТЕК СО АВОКАДО

 2. ТЕЛЕШКИ / ПИЛЕШКИ КОТЛЕТИ

 3. СВИНСКО ФИЛЕ

  во сос од четири сирења
 4. КОТЛЕТИ ОД ЛОСОС

 5. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  свински пршут, говедски пршут, кулен, тостана салама
 6. МЛЕЧНО МЕЗЕ

  димен кашкавал, беладона кашкавал, пармезан, горгонзола, овчо сирење
 7. ФОРНАРИНА, ЛИСНАТО ТЕСТО, КИФЛИ

 8. КАПРЕЗЕ / ГРЧКА / МЕШАНА САЛАТА

 9. МИКС МОРСКО

  гамбери, лигњи, школки
 10. ДАСКА ПОХОВАНА

  кашкавал, сирење, пилешки прсти, маслинки, полнети печурки
 11. ПАЛАЧИНКА

  со крем сир и зеленчук
 12. ПИЛЕШКИ ВРАП

 13. ДЕСЕРТ

  чоко торта, коктел колачи
МЕНИ 7 - 850 ден/лице
МЕНИ 8 - 1100 ден/лице

МЕНИ 8 - 1100 ден/лице

 1. КАНАПЕИ

  свинска пршута, димен лосос, горгонзола, бифтек, пилешки џигер, вегетаријански
 2. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  свински пршут, говедски пршут, печеница, мортадела, тоскана салама, пилешко голд филе
 3. МЛЕЧНО МЕЗЕ

  рокфорд, козји кашкавал, димен кашкавал, беладона кашкавал, горгонзола
 4. ПРОЈА

  проја со сирење и маслинки / проја со спанаќ
 5. КИФЛИ / ЛИСНАТО ТЕСТО

 6. МОРСКО

  полнети лигњи / шкампи во зелен сос / октопод со кокос и авокадо
 7. КРЕМ САЛАТА

  телешка крем салата / француска крем салата
 8. СВЕЖА МЕШАНА САЛАТА

  телешка крем салата / француска крем салата
 9. РУКОЛА СО ПАРМЕЗАН И ШЕРИ ДОМАТ

 10. ДАСКА ПОХОВАНА

  пилешки прсти, печурки, тиквички, модар домат
 11. ТОПЛА КУПКА

  телешки мускул, пилешко со пршут и пелати, њоки во четири сирења, лосос котлети, свинско филе во пире од грашок, бифтек со зеленчук
 12. ДЕСЕРТ

  чоколадна торта, тирамису, сезонско овошје, суво микс овошје во сос од малина, апетисани

МЕНИ 9 - 1800 ден/лице

 1. КАРПАЧО РАМСТЕК СО ЗЕЛЕНЧУК

 2. ТЕЛЕШКИ, ПИЛЕШКИ БОМБИЦИ

 3. СВИНСКО ФИЛЕ

  со четири видови сирења
 4. СУВ ДОМАТ СО ПАРМЕЗАН

  и песто сос домат и моцарела
 5. ДИЊА И ПРШУТА

 6. ДИМЕН ЛОСОС СО АЈЗБЕРГ

 7. РУКОЛА САЛАТА

  со јаболко, ореви и протокал
 8. ЛАДЕН ОРДЕВЕР

  свински пршут, говедски пршут, горгонзола
 9. КАНАПЕИ

  пате од мисиркино, пате од пилешки џигер
 10. ТЕЛЕШКИ РАМСТЕК СО БАЛСАМИКО И БАДЕМ

 11. ФОРНАРИНИ СО ПРШУТ

 12. ФИНГЕР ФУД

  димен кашкавал со суво грозје, морски плодови, телешки пршут со семки од тиква, димен лосос, домат моцарела, пилешко во пелати сос, телешки мускул, суво овошје со малина сос
 13. ДЕСЕРТ

  сезонско овошје, коктел колачи, чоколадна фонтана
МЕНИ 9 - 1800 ден/лице
МЕНИ 10 - 2350 ден/лице

МЕНИ 10 - 2350 ден/лице

 1. ИТАЛИЈАНСКИ СИРЕЊА

  рокфорд, ементалер, пармезан, пеко рино, димен кашкавал
 2. ИТАЛИЈАНСКИ САЛАМИ, МОРТАДЕЛА СО БАДЕМ

 3. СВИНСКО ФИЛЕ СО ПЕЧУРКИ И АСПАРАГУС

 4. ЦРН КАВИЈАР СО КРОКЕТИ НА ПУТЕР

 5. ВЕГЕТАРИЈАНСКА ДАСКА НА ЖАР

 6. ПИТА СИРЕЊЕ / СПАНАЌ

 7. ЛИСНАТО ТЕСТО / КИФЛИ

 8. АНТИОКСИДАНТ САЛАТА

 9. САЛАТА СО АВОКАДО, АЈЗБЕРГ И МОЦАРЕЛА

 10. ЛОСОС СО ПИРЕ ОД ГРАШОК

 11. ШКОЛКИ СО ЗЕЛЕН СОС

 12. КАРПАЧО БИФТЕК СО РУКОЛА И ПАТЕ ОД ТУНА

 13. МОРСКИ ПЛОДОВИ СО АСПАРАГУС

 14. ПИЛЕШКО РОЛОВАНО СО ОРИЗ

 15. ПИЛЕШКО СО ЗАЧИНИ

 16. ТЕЛЕШКИ МУСКУЛ

 17. ДЕСЕРТ

  овошје, чоколадна торта, тирамису, чоколадна фонтана со суви колачи

МЕНИ 11 - 3000 ден/лице

 1. ЛОСОС СО КОКОС И АВОКАДО

 2. ОКТОПОД ВО СОС ОД МАНГО И ЧИА

 3. БИФТЕК КАРПАЧО СО АЈЗБЕРГ И ШЕРИ ДОМАТ

 4. ИТАЛИЈАНСКИ КАШКАВАЛ

  бела дона кашкавал, овчи кашкавал, пармезан, камембер, овчо сирење
 5. СВИНСКА И ГОВЕТСКА ПРШУТА, КУЛЕН

 6. СИН И ЦРВЕН КАВИЈАР

 7. ДИМЕН ЛОСОС

 8. ЈАСТОГ

 9. МОРСКИ ПЛОДОВИ

 10. ПИТА, КИФЛИ

 11. МЕШАНА СВЕЖА САЛАТА

 12. СВЕЖА САЛАТА СО АЈЗБЕРГ, ПОРТОКАЛ, БРУСНИЦА И ПРШУТА

 13. ДЕСЕРТ

  овошје, колачи, тирамису / вишна торта, чоколадна фонтана (бела, црна) со суви колачи, ситни колачи
 14. ФИНГЕР ФУД

  димен кашкавал со суво грозје, морски плодови, телешки пршут со семки од тиква, димен лосос, домат моцарела, пилешко во пелати сос, телешки мускул, суво овошје со малина сос
МЕНИ 11 - 3000 ден/лице
ФИНГЕР ФУД (нарачка по парче)

ФИНГЕР ФУД (нарачка по парче)

 1. 35 ден./ПАРЧЕ
  ДОМАТ МОЦАРЕЛА СО ПЕСТО СОС
 2. 40 ден./ПАРЧЕ
  ДИМЕН КАШКАВАЛ СО ПРШУТА И ПАТЕ ОД ПЕЛАТИ
 3. 45 ден./ПАРЧЕ
  ДИМЕН ЛОСОС СО КРОКЕТИ ОД МАНГО
 4. 40 ден./ПАРЧЕ
  ТЕЛЕШКИ МУСКУЛ СО ПАТЕ ДОМАТ
 5. 40 ден./ПАРЧЕ
  КАМЕМБЕР СО СУВО ГРОЗЈЕ И СОЈА СОС
 6. 30 ден./ПАРЧЕ
  ШАМПИЊОНИ СО КАШКАВАЛ И ПАТЕ ОД БРОКУЛА
 7. 35 ден./ПАРЧЕ
  ТЕЛЕШКИ БОМБИЦИ СО ДИМЕН КАШКАВАЛ
 8. 45 ден./ПАРЧЕ
  СВИНСКО ФИЛЕ СО ПАРМЕЗАН И ДОМАТЕН СОС
 9. 40 ден./ПАРЧЕ
  ПАРМЕЗАН И СУВ ДОМАТ СО ЧИА СЕМЕ
 10. 45 ден./ПАРЧЕ
  ПИКАНТНИ ШКОЛКИ ВО ЗЕЛЕН СОС
 11. 30 ден./ПАРЧЕ
  ПИЛЕШКО ВО КАРИ СОС И ШЕРИ ДОМАТ
 12. 50 ден./ПАРЧЕ
  ТЕЛЕШКИ РОЗБИФ СО ПАТЕ ОД РУКОЛА И ТУНА
 13. 50 ден./ПАРЧЕ
  МОРСКИ МИКС СО ЛИСТОВИ ОД ЛАЈМ
 14. 50 ден./ПАРЧЕ
  ГАМБЕРИ СО СОС ОД ПОРТОКАЛ И АНАНАС
 15. 65 ден./ПАРЧЕ
  КАВИЈАР СО КРОКЕТИ И ПУТЕР

РАБОТНО ВРЕМЕ

Бесплатна достава 24/7

Следете не преку