СТАНДАРД

МЕНИ

ГОТВЕНИ ЈАДЕЊА

ОРИЗ

18 ден./100 гр.

РИЖОТО

20 ден./100 гр.

ГРАВ

20 ден./100 гр.

ПЕКАРСКИ КОМПИР

18 ден./100 гр.

ПИРЕ

20 ден./100 гр.

СПАНАЌ

20 ден./100 гр.

МУСАКА

45 ден./100 гр.

ШАРЕНА МУСАКА

48 ден./100 гр.

ТУРЛИТАВА

38 ден./100 гр.

ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ

38 ден./100 гр.

ГУЛАШ

55 ден./100 гр.

ЌОФТЕ ВО СОС

38 ден./100 гр.

ПИЛЕШКО ВО КАРИ

54 ден./100 гр.

ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС

56 ден./100 гр.

ПИЛЕШКО СОТЕ

52 ден./100 гр.

ПИЛЕШКИ СТЕК

52 ден./100 гр.

ПОХОВАН ПИЛЕШКИ СТЕК

54 ден./100 гр.

ТЕЛЕШКИ МУСКУЛ

75 ден./100 гр.

ТЕЛЕШКИ ШНИЦЛИ (во доматен сос)

60 ден./100 гр.

МИСИРКИН КОПАН

35 ден./100 гр.

СЕЛСКО МЕСО

70 ден./100 гр.

РИБА

50 ден./100 гр.

ПЛЕСКАВИЦА

50 ден./100 гр.

ПИЛЕШКИ ЏИГЕР

35 ден./100 гр.

БАТАК (парче)

35 ден.

СВИНСКО МЕСО

70 ден./100гр.

СВИНСКА КОЛЕНИЦА

65 ден./100гр.

КОБАСИЦА

48 ден./100гр.

САРМА

55 ден./100гр.

ВАРИВО (брокула, карфиол)

42 ден./100гр.

ОМЛЕТ

100 ден.

ГРАШАК

30 ден./100 гр.

СОЛЕНА ПАЛАЧИНКА (шунка и кашкавал)

80 ден./парче

СОЛЕНА ПАЛАЧИНКА (полнета со месо)

130 ден./парче

ЛАЗАЊИ

120 ден./парче

ЈУФКИ

80 ден./парче

МЕКИЦА

20 ден./парче

ЛЕПИЊА

20 ден./парче

КИФЛИ ДОМАШНИ

30 ден./100 гр.

ЧОРБА ТЕЛЕШКА СО ЛЕПЧЕ

100 ден.

ПИЦИ

Мала/Средна/Фамилијарна
 

Мала/Средна/Фамилијарна
 

КАПРИЧИОЗА

190/230/340 ден.
 

ПИЦА КУЛЕН

200/250/350 ден.

ПИЦА ПРШУТ

220/270/380 ден.
 

ВЕГЕТАРИЈАНА

210/250/350 ден.
 

МАКЕДОНСКА

230/270/390 ден.
 

МАРГАРИТА

180/220/320 ден.
 

НАПОЛИТАНА

180/220/320 ден.
 

КВАТРО ФОРМАЏИ

230/260/370 ден.
 

КВАТРО СТАЏОНЕ

220/260/360 ден.
 

ПИЦА ТУНА

190/230/330 ден.
 

ПИЦА ГАЛА

230/270/370 ден.
 

БЕЛА ПИЦА

400 ден.
 

ЏАМБО ПИЦА

550 ден.
 

ПАСТРМАЈЛИЈА

Мала 120 / Голема 190 ден.
 

ЗАТВОРЕНА ПИЦА

120 ден.

ГИРО ПИЦА

120 ден.

ЛАДНИ СЕНДВИЧИ

ЛАДЕН СЕНДВИЧ СО ШУНКА

80 ден.

ЛАДЕН СЕНДВИЧ СО КУЛЕН

90 ден.

ЛАДЕН СЕНДВИЧ СО ВРАТ

110 ден.

ЛАДЕН СЕНДВИЧ СО ПРШУТ

130 ден.

ЛАДЕН СЕНДВИЧ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ

80 ден.

ЛАДЕН СЕНДВИЧ СО КРЕМ САЛАТА

80 ден.

ХОД ДОГ (кифла)

45 ден.

САЛАТИ

ФРАНЦУСКА САЛАТА

30 ден./100 гр.

РУСКА САЛАТА

30 ден./100 гр.

ПИЛЕШКА САЛАТА

30 ден./100 гр.

КОМПИР САЛАТА

20 ден./100 гр.

ЦВЕКЛО САЛАТА

20 ден./100 гр.

ЗЕЛКА САЛАТА

20 ден./100 гр.

ЕНЕРГЕТСКА САЛАТА

25 ден./100 гр.

МЕШАНА САЛАТА

79 ден.

ШОПСКА САЛАТА

89 ден.

ДЕСЕРТИ

ЛЕДЕНА КОЦКА

55 ден.

КРЕМ ТОРТА

55 ден.

КАСАТО ТОРТА

55 ден.

ТРИЛЕЧЕ

55 ден.

РАБОТНО ВРЕМЕ

Бесплатна достава 24/7

Следете не преку